Anne Servise Binmeyen Çocuğunu Arabasının Arkasında Sürükledi!


  • Anasayfa
  • Anne Servise Binmeyen Çocuğunu Arabasının Arkasında Sürükledi!

servisi-kaciran-cocuga-anne-iskencesi     Esenyurt’ta 32 yaşındaki elektrik elektronik mühendisi kadın, okul servisini kaçıran 9 yaşındaki oğlunun ellerini kollarını ve belini çamaşır ipiyle bağladı. İpin diğer ucunu da otomobiline bağlayan kadın, aracı da hareket ettirdi. Küçük çocuğun araca bağlı şekilde koştuğunu gören vatandaşlar duruma müdahale etti. Gözaltına alınan kadın çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

9 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA ANNESİ TARAFINDAN İŞKENCE

İstanbul Esenyurt‘ta ilköğretim öğrencisi 9 yaşındaki çocuk, servisi kaçırınca annesi tarafından işkenceye maruz kaldı. Elektrik Elektronik Mühendisi olan 32 yaşındaki Ebru Memiş, servisi kaçırdığı için okula da gitmek istemeyen çocuğunun, çamaşır ipiyle ellerini, kollarını ve belini bağladıktan sonra ipin diğer ucunu da aracına bağladı.

“NE VAR BUNDA, BABAM DA BANA YAPIYORDU”

Daha sonra aracını hareket ettiren Memiş’e çevreden gelen ve aracı durduran vatandaşlar tepki gösterdi. Memiş ise, “Babamda bunu bana yapıyordu. Size ne” diyerek kendisini engellemeye çalışan vatandaşlara tepki gösterdi.

MAHKEME SERBEST BIRAKTI

Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan Memiş, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı. Küçük çocuk ise babaya teslim edildi.

“FİZİKSEL İSTİSMAR YAŞAM SEVİNCİNİ ÖLDÜRÜR”

Çocuk Akıl Sağlığı ve Rehberliği Derneği Başkanı Prof Dr. Behiye Alyanak, görüntülerde fiziksel istismarın söz konusu olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Çocuğun fiziksel istismarı konusu çocuk ruh sağlığını olumsuz etkiler. Bu görüntülerde de fiziksel istismar söz konusu. Dayak, bu tür cezalar gibi durumlar çocuğun öz benlik saygısını bozar, kendisine güvensizleştirir, diğer yetişkin ve ebeveynlerine karşı güvensiz hale getirir, çocuğun yaşam sevgisini öldürür. Çocuğun bir çiçeğin tomurcuğu gibi özen ve ilgiyle beslenmesi gerekirken; çocuğun aşağılanarak, şiddet gösterilerek ruhunun ezilmemesi gerekir. İstismara uğrayan çocuğun aklı fikri gelişmez. Fiziksel istismara uğrayan çocuklarda baskılanmış kimlik yapısı ortaya çıkar. Çocuk ya çekingen olur ya da aykırı davranışlarda bulunur. Bunların her ikisi de sağlıklı gelişimi bozar.

Anne Servise Binmeyen Çocuğunu Arabasının Arkasında Sürükledi! ile Benzer Yazılar:

3 Kasım 2016 Saat : 6:20
Anne Servise Binmeyen Çocuğunu Arabasının Arkasında Sürükledi! için yorumlar kapalı

Yorumlara kapalı.

sohbet Son Yazılar FriendFeed

Sohbet Girişi

Nickiniz :
Şifreniz :  

Kumsal Yazılar

Kategoriler


Seo tarafından seohocasi v2 temasısohbetsohbet asdsadasdsadsadasdasdasdsad