Bağışıklık sistemini güçlendirmek için öneriler


Hastalıkların kol gezdiği şu sonbahar günlerinde uzmanlardan önemli uyarılar geldi: ‘Bağışıklığı güçlendirmek için, salatalara semizotu, ceviz ekleyin. Bulgur tüketin.’
Özellikle sonbahar ve kış döneminde vücut direncimizin düşmesi, başta grip olmak üzere pek çok enfeksiyon hastalıklarına davetiye çıkarıyor. Bu dönemi sağlıklı geçirmek içinse öncelikli olarak bağışıkl��k sistemimizi güçlendirmek gerekiyor. Bunun formülü ise çok basit bazı önlemler almaktan geçiyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Müge Özyurt Şafak, sonbahar ve kış mevsimini sağlıklı geçirmenin püf noktalarını anlatıyor…
DÖRT YAPRAKLI YONCA PRENSİBİYLE BESLENİN

Dört yapraklı yonca, 4 temel besin grubunu temsil ediyor: Etkurubaklagil, süt-süt ürünleri, tahıl grubu ve sebze-meyve grubu. Günlük aldığınız enerjinin yüzde 50-55’i karbonhidratlardan, yüzde 15-20’si proteinlerden ve yüzde 25-30’u ise yağlardan gelmeli.

YAĞLI BESLENMEYİN

Fazla yağlı beslenmek yani günlük enerjinin yüzde 40’ından fazlasının yağlardan sağlanması bağışıklık sistemini olumsuz etkiler. O nedenle günlük beslenmenizde yağlar yüzde 25-30 oranında yer almalıdır. Bunun için 1 kilo sebze yemeği için 3-4 çorba kaşığı sıvıyağ, salatalarınız içinse 1 tatlı kaşığı zeytinyağı kullanın.
VÜCUDUNUZU SUSUZ BIRAKMAYIN

Su, hayatımızda tıpkı oksijen gibi yaşamsal önem taşıyan bir görev üstleniyor. Aynı zamanda toksik maddelerin vücuttan atılmasını sağlıyor. Günde 10-12 bardak su içmeyi ihmal etmeyin.

http://www.kumsalchat.com/sohbet.html

http://www.kumsalchat.com/sohbet.html

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için öneriler ile Benzer Yazılar:

18 Ekim 2015 Saat : 8:56
Bağışıklık sistemini güçlendirmek için öneriler için yorumlar kapalı

Yorumlara kapalı.

sohbet Son Yazılar FriendFeed

Sohbet Girişi

Nickiniz :
Şifreniz :  

Kategoriler


Seo tarafından seohocasi v2 temasısohbetsohbet asdsadasdsadsadasdasdasdsad