İstanbul’da deprem


Son dakika haberine göre İstanbul’da saat 13.59 deprem oldu. Şiddetli deprem sonrası telefon hatları kesildi. Deprem yaklaşık 10-15 saniye kadar sürdü. Kandilli’den yapılan açıklamada depremin şiddeti 6.0 olarak duyuruldu. AFAD ise depremin şiddetini 5.8 olarak açıkladı. Şiddetli deprem sonrası 14.08’de 4.0 şiddetinde, 14.26’da 4.1 şiddetinde iki artçı sarsıntı oldu. Boğaz’daki köprülerin hasar aldığı iddialarıyla ilgili ise AFAD herhangi bir yapısal sorun olmadığını açıkladı. İstanbul’da saat 13.59’da deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi’nin verilerine göre 6.0, AFAD’ın verilerine göre ise 5.8 büyüklüğünde olan deprem, Silivri açıklarında yerin 6.99 kilometre derinliğinde meydana geldi.

Şiddetli sarsıntının ardından İstanbullular sokaklara çıktı. Okullar, hastaneler ve AVM’ler hızla tahliye edildi. Telefon hatları kesildi, İstanbul’da vatandaşlar birbirine ulaşamadı. Büyük paniğin yaşandığı kentte artçı sarsıntılar devam ediyor.

Deprem kent genelinde ve Sakarya, Kocaeli, Bursa gibi çevre illerde de hissedildi.

PEŞ PEŞE ARTÇILAR

Şiddetli deprem sonrası saat 14.08’de 4 büyüklüğünde ve saat 14.26’da 4.1 şiddetinde iki artçı sarsıntı oldu.

18.39’DA 3,5 ŞİDDETİNDE BİR DEPREM DAHA

Silivri açıklarında 18.39’da 3.5 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi! Kandilli Rasathanesi’nden yapılan açıklamada depremin derinliğinin yaklaşık 14.8 km olduğu açıklandı.

İSTANBUL VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği deprem sonrası yaptığı açıklamada ”Meydana gelen deprem sonrasında saat 14.20 itibariyle ilimizdeki AFAD, AKOM, 112, 155, 156 ihbar hatlarına herhangi bir hasar ihbarı yapılmamıştır” ifadelerine yer verdi.

İstanbul’daki deprem sonrası enerji hatları ve altyapıda bir sorun tespit edilmezken bazı baz istasyonlarında yoğunluk yaşanıyor.”

KÖPRÜLERDE SON DURUM

AFAD köprülerdeki son duruma ilişkin “En büyüğü 4,1 büyüklüğünde 28 artçının oluştuğu deprem sonrası Boğaziçi’ndeki üç köprüde de yapısal bir sorun olmadığı belirlendi.” açıklamasını yaptı.

SİLİVRİ DEVLET HASTANESİ BOŞALTILDI

Depremin ardından Silivri Devlet Hastanesi güvenlik nedeni ile boşaltıldı. Hasta ve hasta yakınları devlet hastanesi bahçesinde beklemeye devam ediyor.

İstanbul’da deprem ile Benzer Yazılar:

26 Eylül 2019 Saat : 10:28
İstanbul’da deprem için yorumlar kapalı

Yorumlara kapalı.

sohbet Son Yazılar FriendFeed

Sohbet Girişi

Nickiniz :
Şifreniz :  

Kumsal Yazılar

Kategoriler


Seo tarafından seohocasi v2 temasısohbetsohbet asdsadasdsadsadasdasdasdsad