Kar Maskeli Hırsızlar, 15 Bin Lira Değerindeki Kümes Hayvanlarını Çaldı


Konya’da bir evin bahçesine kar maskeleriyle giren hırsızlar, değeri yaklaşık 15 bin lira olan tavus kuşu, cins tavuk ve hindileri çalarak kaçtı

konyada yaşayan Mehmet Bağseven’in bahçesine kar maskeleriyle gelen hırsızlar, kümeste bulunan 6 tavus kuşu, 10 cins tavuk ve hindiyi çalarak kayıplara karıştı. Hırsızlık anı, kümes çevresindeki kameralarla saniye saniye görüntülendi.

SABAH BAKTIĞINDA KÜMESİN KİLİDİNİN KIRILDIĞINI GÖRDÜ

Olay, geçtiğimiz şubat ayında merkez Karatay ilçesi Karakulak Mahallesi Alakaya Sokak üzerinde bulunan müstakil bir evde meydana geldi. Emekli 3 çocuk babası 61 yaşındaki Mehmet Bağseven, 11 yıldır hobi olarak baktığı cins kümes hayvanlarını beslemek için kümese geldi. Kümesin kapısını açan Bağseven, 6 tavus kuşunun, 10 cins tavuğunun ve 3 hindisinin olmadığını fark etti. Dışarı çıkan Bağseven, tavukların kümese giriş çıkış yaptığı küçük kapının kilidinin kırıldığını gördü. Bağseven, bunun üzerine polisi arayarak yaklaşık 15 bin lira değerindeki hayvanlarının çalındığı ihbarında bulundu.

kar-maskeli-hirsizlar-tavus-kuslarini-caldi-9-9322041_o

GÜVENLİK KAMERASINI FARK EDİNCE ARKADAŞINA DA GÖSTERDİ

Kümes çevresine takılan güvenlik kameraları ise hayvan hırsızlarını kaydetti. Kümesten hayvanları çalan şahısların önce bir otomobille sokağa girdiği görülüyor. Ardından araçtan inen şüpheliler, daha önce gelerek açısını değiştirdikleri güvenlik kamerasının açısının değişip değişmediğini kontrol ediyor. Açının değişmediğini gören şüpheliler, duvardan atlayarak bahçeden içeri giriyor. Hırsızlık zanlıları, daha sonra cins kümes hayvanlarını çalmak için kümesin önüne geliyor. Kümesin kapısını açmaya çalıştıkları esnada şüphelilerden biri güvenlik kamerasını fark ederek arkadaşına gösteriyor ve arkadaşı güvenlik kamerasını indiriyor. Şüphelilerin kümese girdikten yaklaşık 30 dakika sonra ellerindeki çuvallarla duvardan atladığı anlar da güvenlik kamerasına yansıyor.

CUVALA DOLDURUP GİDİYORLAR

Hobi olarak tavus kuşu ve cins kümes hayvanı besleyen Mehmet Bağseven, 18 Şubat tarihinde bahçesine gittiğinde tavus kuşlarının çalındığını gördüğünü söyleyerek, “Benim burada kameralarım vardı 7-8 tane, bunların hepsini görememişler, 1-2 tanesini görmüşler ve işe başlamışlar. Saat 02.38’de sokağa siyah bir araba giriyor. Farlarından dolayı arabanın plakasını tespit edemedik, ama arabanın markasını tespit ettik. Arabadan sonra iki maskeli şahıs geliyor, duvardan atlıyor. Kümesin kapısına geliyorlar, kapıyı sağından solundan zorluyorlar. Açamayacaklarını anlayınca burayı görüntüleyen bir kamera var. Onu fark ediyorlar, buraya gelip bu kamerayı yok ediyorlar. Ondan sonra kümesin arka tarafına geçiyorlar. Buradaki küçük kapıdan kilidi zorlayarak içeriye giriyorlar. O kıymetli hayvanlarımı çuvala doldurup tekrar buradan gidiyorlar” şeklinde konuştu.

kar-maskeli-hirsizlar-tavus-kuslarini-caldi-3-9322041_o

Kar Maskeli Hırsızlar, 15 Bin Lira Değerindeki Kümes Hayvanlarını Çaldı ile Benzer Yazılar:

2 Mart 2017 Saat : 8:33
Kar Maskeli Hırsızlar, 15 Bin Lira Değerindeki Kümes Hayvanlarını Çaldı için yorumlar kapalı

Yorumlara kapalı.

sohbet Son Yazılar FriendFeed

Sohbet Girişi

Nickiniz :
Şifreniz :  

Kategoriler


Seo tarafından seohocasi v2 temasısohbetsohbet asdsadasdsadsadasdasdasdsad