Kaşların Arasındaki Bölgeye Masaj Yapın, Çok Faydasını Göreceksiniz!


  • Anasayfa
  • Kaşların Arasındaki Bölgeye Masaj Yapın, Çok Faydasını Göreceksiniz!

Çoğu zaman başımız ağrıdığında ya da strese girdiğimizde alnımızı ovar veya kaşlarımıza baskı uygularız. Bu hareketi ne kadar istemsiz olarak yapsak da bunun stresi azaltmaya yardımcı olduğu bir gerçek.

Kaşların Arasındaki Bölgeye Masaj Yapın, Çok Faydasını Göreceksiniz!

Daha önce avuç içlerimizdeki ve kulaklarımızdaki bazı noktalara masaj yapmanın ne gibi faydaları olduğunu anlatan yazılar paylaşmıştık. Bunun üzerine bugün de iki kaşımızın arasındaki noktaya masaj yapmanın ne gibi faydaları olduğunu ve nelere iyi geldiğini anlatacağız.

Nelere iyi gelir?

Kaşlarınızın arasındaki noktaya parmakla hafifçe baskı uygulamak konsantrasyonun artmasına, tansiyonun düşmesine, baş ağrılarının geçmesine ve gözlerinizin dinlenmesine (özellikle bilgisayar karşısında çok fazla vakit geçiriyorsanız) yardımcı olur.

Bunların dışında Çinli pratisyen hekimlerin inanışına göre kaşların arasındaki bu bölgeye masaj yapmak bir kişinin içgüdülerinin güçlenmesini de sağlıyormuş.

Nasıl yapılır?

Kaşların Arasındaki Bölgeye Masaj Yapın, Çok Faydasını Göreceksiniz!

Parmağınızla iki kaşınızın tam ortasına hafifçe bastırın ve daha sonra üç santim kadar yukarı ilerletin. Bu noktaya 45-60 saniye arası baskı uygulayın. Çok kısa sürede sonuçlarını hissedeceksiniz.

Uzmanlara göre bu işlem beyinde gerilimin azalmasına neden olan bir bölgeyi uyarıyor ve aynı zamanda özellikle göz ve ağız çevresindeki derinin görünümünü geliştirerek canlandırıcı, yenileyici sürecin gerçekleşmesine yardımcı oluyor.

Artık başınız ağrıdığında veya stresten kaynaklanan gerilmeler yaşadığınızda ne yapacağınızı biliyorsunuz.

Kaşların Arasındaki Bölgeye Masaj Yapın, Çok Faydasını Göreceksiniz! ile Benzer Yazılar:

31 Ekim 2016 Saat : 9:37
Kaşların Arasındaki Bölgeye Masaj Yapın, Çok Faydasını Göreceksiniz! için yorumlar kapalı

Yorumlara kapalı.

sohbet Son Yazılar FriendFeed

Sohbet Girişi

Nickiniz :
Şifreniz :  

Kumsal Yazılar

Kategoriler


Seo tarafından seohocasi v2 temasısohbetsohbet asdsadasdsadsadasdasdasdsad