Sana Dair Cümleler Mezarlığı

Sana Dair Cümleler Mezarlığı

Kanatacak düşleri gecesinde İstanbul’un hayatın azı dişleri
Ben buna faili meçhul cinayet diyorum
Sen ise memeden yeni kesilmiş bir çocuğun ağlama hali
Yani sen yaşarcasına ben ölürcesine sevdim aşkı sevmeyi
Küllerinden doğar çocukluğumacı,aşk,istanbul,renkli dergi
Hadi yanaş aç kulaklarını kalbinin
İçimdeki pisliğin yüreğindeki yalan sevdaya,

Ana avrat sövesi var
Hadi yanaş göster yüzünü umutlu sevişmelerin
İçimdeki serserinin bütün arzuların suratına tüküresi var
Yok içmedim ama sarhoşum biraz
Bakma sitemkar satırlara akşam oldu ya na hoşum biraz
Burası sana dair cümleler mezarlığı
İşte sana ait bir sürü cümle gömülmeye hazır
Yine acımtırak fiyakalı hepsi,
Hepsi yine seninle ilgili bu şiirin salasını sen oku be sevgili…
10 Şubat 2014
Sana Dair Cümleler Mezarlığı için yorumlar kapalı
Okunma
bosluk

Gözlerine Yağmur Dolmakta Şehrin

“Kendine iyi bak…” Giderken dudağından dökülen en acı sözdü bu. Ha birde “Biraz hatırım varsa, azalt sigarayı” demiştin.
ağlamak,hüzün,istanbul,renkli dergi,şehir,yağmur
“Kendine iyi bak… Hatırım varsa…” Bilemiyorum düşünerek mi söyledin bu sözleri, yoksa söyleyecek bir şey bulamadın da adet yerini bulsun diye mi? Tek bildiğim, söylediğin o son sözlerin hala kalbimin kulakçığında acı acı çınladığıdır.

Her ne sebeple söylediğinin artık önemi yok. Şimdi kıyısına çömeldiğim akşamların anlamını yüklenmişim. Önemi olmuşum, önemsizliklerin ayrıntısına. Ve şimdi kamburu olduğum bu şehrin gözlerine yağmur dolmakta… Ben yağmaktayım… Ben akmaktayım şehrin yanaklarından.

Evet, senin hatırına kendime iyi bakıyorum. Emin ol sigarayı da azalttım. Sen içimde çoğaldıkça, her şeyim azalıyor zaten. Sen merak etme. Senin hatırına kendime iyi bakıyorum. En sağlıklı haliyle yaşıyorum hasreti. Mesela, balkonda otururken asla hırkasız çıkmıyorum. Yaz mevsimi olsa bile, içim ılgıt ılgıt titriyor çünkü. Meltem ılık ılık esse de, karayel yalnızlığımda üşüyorum sensizken. Ha bir de çayımı artık şekersiz içiyorum. Fark etmiyor çünkü ağzımın tadı. Sen gittikten sonra tadı tuzu kalmadı inan ağzımın. Ha şekerli, ha şekersiz… Hasret, toprak tadında yapışıyor genzime.

Dediğim gibi merak etme sen beni. Bak sigarayı da azalttım. Duman duman ayrıntısında yittiğim bu şehri içmekteyim ve ciğerlerim çatlarcasına, ummalı ahlar üflemekteyim gecenin kasvetine. Zakkum kokulu yokluğunu sarıp çarşafına gecenin, başımın ateşiyle tellendirmekteyim şafağını ömrümün. Sen beni merak etme.

Şarkıların kıyısından umarsızca geçen ben, şimdi kulak kesilir oldum gecelerin inciten senfonisine. Sanki bütün şarkılar senin için yazılmış. Bütün şiirlerin konusu sensin sanki. Ressamların işlediği tema, romanların al yazmalı kır çiçeği sensin. İntiharım olur dinlediğim şarkılar. Baktığım resimler timsalini nakşeder güllerin kanadına. Şiirlerin güftesidir, tasviri imkânsız şehla bakışın.

Bak sana ne söyleyeceğim. Madem o kadar umurundaysam ve hatırım varsa sende, hadi gel oyunu bir kerecik kuralına göre oynayalım. Sen kal ben gideyim. Ve eğer hatırım varsa, sen kendine iyi bak. Olmaz mı?

Almıyor gözün değil mi? Gitmek, kalmaktan daha kolay. Daha bir özgür kılıyor sözlerin cümleleşmesini. Kolaysa sen kendine iyi bak. Bakabilirsen tabi…

Vurunca perdelerin arasından gecenin hüznü, kaybedersin ben öznesini hayatının satırlarından. Nesnesi olursun bütün teferruatların ve ruhsuz bir beden, kamburlaşır zamanın sırtında. Kendine iyi bak sözü, söylendiği an gibi anlamsız kalır, anlamını yitirmiş hayatının lehçesinde. Sen musallaya bakan yüzü olursun koca dünyanın. İşte bak, kendime iyi bakıyorum. Sen merak etme beni.

Kendimin bile inanmaktan haya ettiğim yalanları heceliyorken, bir fincan kahvenin kırk yıllık hatırını yudumluyorken ve bir fincanı dahi doldurmadığını fark ediyorken yaşadıklarımızın, senin hatırına kendime iyi bakıyorum.

Of! Olmuyor kara gözlüm! Kendime iyi bakamıyorum. Bakmak istesem de bir türlü kendimi, kendimde bulamıyorum. Giderken ya beni de götürdün, ya da kendini unuttun. Bulamıyorum. Cevapsız soruların sapağında hezeyanlara durmanın akşamını yaşıyorum. Bir türlü sabah olmuyor sanki. Giderken eteğinin kıvrımlarında sürünen gölgeye mi karıştı sabah? Nedir bu karanlık? Nedir bu körlük? Bir türlü kendime rastlayamıyorum. Zamanın her anını didik didik arıyorum, tek bulduğum adı geçmişte saklı ince bir sızı… Sen… Her şey körkütük sen olmuşken, senin kimliğine bürünmüşken yaşamım, kendimi aramaktan vazgeçiyorum.

İşte bu yüzden, kendime iyi bakamıyorum…

8 Şubat 2014
Gözlerine Yağmur Dolmakta Şehrin için yorumlar kapalı
Okunma
bosluk

Bir Garibim Bugünlerde

Bir Garibim Bugünlerde

Bir  gariplik var bugünlerde  üzerimde tepeden tırnaga saç uçlarıma kadar yorgunum. Ben kime ne ettim de ,kimin ahını aldım da bunları yasıyorum. Umursamıyorum artık hayatı  belki yanlış yapıyorumdur ama hiçbir zaman doğru davranmadı ki bana hayat. Vefa gösterdiğim insanlar beni hep yarı yolda bıraktı ve üzdüler. Ben sesimi bile çıkartmadım bu korku değil  susmayı seçtim ben son olarak basıma gelen ise  delilercesine sevdiğim biri uğruna neleri hiçe saydığım nelerden vazgeçtiğim biri bana  feleğin sillesini vurdu bu kişi ŞUHEDA evet evet ŞUHEDA bir insan böylesine insafsız olamaz bir insanı sevmek saf ve temiz duygularla sevmek kötü birşeymi?  O çok sevdiğim insafsızı unutmak zorunda bırakıldım biriniz akıl verir misiniz bana nasıl unutacağım ben onu? Geceleri onun hayaliyle sabahlayıp gündüzleri onu düşünerek getirdiğim gecelerde nasıl UNUTACAĞIM ben onu ama benim gözümden bakan yok pencereye bu olayın en masum kişisi ben iken  SUÇLU durumuna düştüm ben hatamı ettim onu sevmekle.

Sevmek diyoruz evet  deli gibi sevmek belki diyorsunuz hala var mıdır böyle bir şey evet evet var beni sevmeyen birini hala seviyorum ve bu durum bana koyuyor. Bir insan ÖLMEK ister mi her gece  yalvarır mı ALLAH’A beni al diye ben yapıyorum işte bunun yanlış olduğunu bildiğim halde yapıyorum. SAVAŞACAK gücüm

aşk bitti,aşk nedir,aşkın sonu,ayrılık,kara sevda,tek başına

kalmadı artık ikiyüzlü insanlarla uğraşacak takatim kalmadı. Ben hep doğrular üzerine yasadım yalandan hep kaçtım elimden geldiği kadar ama hiç bir işim düzgün gitmedi ne yani mutlu olmam için sahtekâr düzenbaz yalancı mı olmam gerek duygularıma anlam veremiyorum ben gerçekten de bir garibim bu aralar…
UYUMAK ve mutlu UYANMAK bu kavram çıktı artık lügatimden hep üzülmek mi benim kaderim? Aslında anlatacak  o kadar şey var ki beynimde ama BENİ ANLAYACAK bir insan olmadığına inandırdım kendimi. Bilmiyorum bu yolun sonu nereye gider ama NEYLERSE MEVLAM EYLER.
7 Şubat 2014
Bir Garibim Bugünlerde için yorumlar kapalı
Okunma
bosluk

Geleceğim

Geleceğim

İlkbaharda solan çiçeklerimle, geleceğim.

Unutulmuş bir defter, hayatımı yazdığım kalemle geleceğim.

bavul,gelişler,hasret şiirleri,özlem şiirleriTüm hiçlerimi koyacağım bavula, koyulacağım yola.

Hayata doymuş yüreğim, sevgiye aç kalbim, sana muhtaç içim.

İçine hiçlerimi koyduğum bavulumla geleceğim içine.

Hafif sürme çektiğim gözlerimle;

Senin doğuştan İstanbul sürmeli gözlerine.

Bavulumu alıp çıktım bir kuşluk vakti,

Gelmeyeceğini bildiğim seni, olmayacak bir nedeni,

Allah’ın verdiği sabırla, dualarımla dolu bir otobüsü bekliyorum şimdi.

Öldürdüğüm ölüm, derttaş şiir defterim,

Bir de;

Siyah saçlarımla kara gözlerine geleceğim.

7 Şubat 2014
Geleceğim için yorumlar kapalı
Okunma
bosluk
sohbet Son Yazılar FriendFeed

Sohbet Girişi

Nickiniz :
Şifreniz :  

Kategoriler

Seo tarafından seohocasi v2 temasısohbetsohbet