Fransa’da Son Gelişeme

Fransa’da Son Gelişeme


Dışişleri Bakanlığınca, Fransa’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarından başkent Paris başta olmak üzere şehirlerin gösteri alanlarından uzak durmaları, otoyol ve şehirlerarası yollarda tedbirli davranmaları istendi.

Dışişleri Bakanlığı, Fransa’daki protestolara ilişkin bu ülkeye yönelik bir seyahat uyarısı yayımladı.

Fransa’daki ekonomik koşulları protesto etmek amacıyla başlatılan ʺsarı yeleklilerʺ adlı toplumsal hareketin, ülke çapındaki sokak eylemlerini sürdürdüğünün hatırlatıldığı duyuruda, şunlar kaydedildi:

“Bugüne dek cereyan eden olaylarda, Fransa’nın farklı şehirlerinde, şehirler arası yolların trafiğe kapatılması, barikatlar oluşturulması, otoyol gişelerinin işgali, son olarak 1 Aralık günü Paris’te şehrin en işlek caddelerinde yürüyüş, barikat kurma, araba yakma ve güvenlik kuvvetleriyle çatışmaya varan eylemler yeniden yaşanmıştır. Üçüncü haftasına giren eylemlerin bugüne kadarki bilançosuna göre 2 kişi hayatını kaybetmiş, 850’den fazla kişi yaralanmıştır. Yaralananlar arasında yaklaşık 150 güvenlik mensubu bulunmaktadır.

Dışişleri Bakanlığı, Fransa’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarından başta başkent Paris olmak üzere Fransa’da gerçekleştirilen gösteriler nedeniyle uyarıda bulunarak tedbirli davranılmasını istedi.

5 Aralık 2018
Okunma
bosluk

İnsanlık nereye gidiyor?

İnsanlık nereye gidiyor?


Son dakika haber: Çin’de kan donduran tecavüz olayı! 3 zehirli yılanla kadını…
Çin’de dehşete düşüren son dakika tecavüz olayı. Sapık adam otel odasına zorla getirdiği kadını 3 zehirli yılanla tehdit ederek tecavüz etti. Adamın bir anlık dalgınlığından faydalanan kadın otelden kaçarak polise sığındı. Polis adamın odasına gittiğinde dehşet veren görüntüyle karşılaştı.

29 Kasım 2018
İnsanlık nereye gidiyor? için yorumlar kapalı
Okunma
bosluk

24 kasım öğretmenler günü

24 kasım öğretmenler günü

Öğretmenler gününde en acı haber… Okul koridorunda…
Antalya’nın Manavgat ilçesinde Dolbazlar Ortaokulunda görev yapan İngilizce öğretmeni Mehmet Erbaş, okulun merdivenlerine kendisini asarak canına kıydı.
24 Kasım Öğretmenler Günü’nde yaşanan üzücü olay, bugün akşam saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bir süredir psikolojik sorunlar yaşadığı ve tedavi gördüğü bildirilen Mehmet Erbaş’ın hafta sonunda düzenlenen kurs kapsamında dersini tamamladıktan sonra, öğrencilerini yolcu ettiği ve boyundan daha alçak olan merdivenlere kendisini astığı bildirildi. Eşinin jandarmayı aramasıyla eşinin 3 gündür eve gelmedigini belirterek relefon sinyalinden okulda olduğu anlaşıldı.

24 Kasım 2018
Okunma
bosluk

Müslüm Gürses ilk 3 Gunde 600 bin kişi İzledi

Müslüm Gürses ilk 3 Gunde 600 bin kişi İzledi

Müslüm filminin başrolü Timuçin Esen, “Bu yola çıkarken her şeyi göze aldım. Elimden geldiği kadar Müslüm Baba’nın yaptığı gibi hissederek söylemeye, anlatmaya çalıştım. Onun en önemli özelliklerinden biri o. Şarkıyı kaydettikten sonra ‘anlatabildik mi’ dermiş. Benim için çıkış noktası oydu. Zor bir şeydi” ifadelerini kullanmıştı. Müslüm Gürses’in hayatı nasil ünlü olduğu ve ne zorluklarla rahata kavuştuğunu anlatan bir film ilk 3 günde 600 bin kişiden çok izlenildiği söyleniyor sakin kaçırmayın ders alınacak bir hayat öyküsü.

29 Ekim 2018
Müslüm Gürses ilk 3 Gunde 600 bin kişi İzledi için yorumlar kapalı
Okunma
bosluk
sohbet Son Yazılar FriendFeed

Sohbet Girişi

Nickiniz :
Şifreniz :  

Kumsal Yazılar

Kategoriler


Seo tarafından seohocasi v2 temasısohbetsohbet asdsadasdsadsadasdasdasdsad