GüzeLLik ve Bakım

GüzeLLik ve Bakım


CİLT BAKIMI DÜZEN VE DİSİPLİN İSTİYOR

Sağlıklı, güvenilir ve cilde çok önemli yararlar sağlayan bakımın amacı cildi canlandırmak, hücre yenilemek, nemlendirmek, cildin yapısını korumak ve beslemek olmalı. Bakımı doğru ve sağlıklı hale getirmek için kesin iki kuralı unutmamalıyız: Öncelikle cilt tipine uygun ürünlerle bakım yapmak ve bu bakımı da uygun bir zaman ve sırayla gerçekleştirmek.

1. Adım: Cilt temizliği

Cildin kendini yenilemesi ve biyolojik görevlerini sağlıklı bir biçimde sürdürebilmesi için ilk adım temizlik ile başlıyor. Cilt üzerinde birikmiş yağ, ter, ölü hücreler, cilde yapışmış egzoz, tozlar gibi dış çevresel faktörler ve makyaj artıklarından cildi arındırmak gerekiyor. Cildi temizlemede kullanılan ürünlerin hiçbir anlamı olmuyor. İstediğiniz kadar pahalı ve iyi ürün kullanın, durum değişmiyor.

2. Adım: Losyon

Temizleme işlemi tamamlanmış bir cilt üzerinde, temizleyici atıkların kalmaması için mutlaka losyonla temizlemek gerekiyor. Losyonun serinletici, rahatlatıcı, gözenekleri sıkıştırıcı ve pH tabakasını yenileyici özellikleri bulunuyor. pH dengesinin önemini biliyorsunuz. pH dengesi bozulan bir ciltte bozulmalar başlıyor. Temizleme ürünleri ile temizlenen cildin de pH dengesi bozuluyor ve losyonla dengelemek gerekiyor. Losyon cildi yeniliyor, gözenekleri sıkıştırıyor ve canlılık veriyor.

3. Adım: Nemlendirici

Losyonla temizleme işlemi tamamlandıktan sonra mutlaka nemlendirici sürmek gerekiyor. Yenileyici, besleyici, hücre yenileyici, onarıcı, koruyucu, güçlendirici, tazelik ve canlılık veren nemlendiriciyi sürerken boyun ve dekolte bölgesini de unutmayın. Kreminizi çene, yanak, burun, alın, boyun ve dekolte olarak paylaştırın. Nemlendiricinizi bu bölgelere dairesel hareketlerle yedirerek sürün.

4. Adım: Peeling

Peeling, cildin ölü hücrelerden arındırılmasıdır ve normal temizleme yöntemleri yetersiz kaldığında devreye girer. Peeling’in cilt tipine göre kullanım yöntemi ve sırası değişir. Kimi ciltler için peeling haftada bir gerekirken, kimi için on beş günde bir, kimilerinde ayda bir yeterli oluyor. Peeling mevsimi eylül ayında başlıyor ve nisan sonunda bitiyor. Yaz aylarında peeling’e ara verilmesi gerekiyor çünkü güneş ışığının kuvvetli olması peeling yapılmış ciltte güneş lekeleri oluşmasına neden olabiliyor. Sakın sivilceli ve akneli bölgelere peeling uygulaması yapmayın çünkü peeling bunların köklerini aktive ediyor. Bu da sivilcelerin yayılmasına ve artmasına sebep oluyor. Çok kuru ya da dermatit problemi olan ciltler peeling uygulamalarını 15 günde bir yapmalılar. Peeling sonrası mutlaka yoğun nemlendirme özelliği olan ürünler kullanılmalı. Her kadın kendi için yapmalı bakımını. Hadi bayanlar görelim sizi.

3 Kasım 2018
Okunma
bosluk

Kaş Teknigi

Kaş Teknigi

Mikroblading 3D kıl tekniği ile uygulanan kaş kişinin kendi kaşından ayırt edilemeyecek bir görüntü ortaya çıkarıyor. Ortalama yarım saatte uygulanan bu teknikle ağrısız, acısız bir şeklilde gür ve kalın kaşlara sahip olabiliyoruz. Bu uygulamanın doğal görünmesi kişinin yüz hatlarını bozmaması icin uygulama öncesinde kişiye en uygun kaş profili cizilmeli. O şekilde uygulanacak olan kaş tekniği işleme geçmeli.

2 Kasım 2018
Kaş Teknigi için yorumlar kapalı
Okunma
bosluk

PROTEZ TIRNAK

Etiketler:
PROTEZ TIRNAK

Güzellik ve bakım sektörlerinin giderek gelişmesiyle ortaya çıkan yeniliklerden biri de protez tırnaktır. Protez tırnak kişiye sağlıklı ve bir tırnak görümünü kazandıran bir uygulamadır. Protez tırnak kadınlara büyük bir kullanım kolaylıgı saglamaktadır. Sürekli manikür yaptırmak ihtiyacı hisseden kadınları büyük bir zahmetten kurtarmaktadır. Takma tırnak gibi zahmetli uygulamalardan daha kolay uygulanan bir yöntemdir ve daha dogal bir görünüm sağlar. Hatta kişinin kendi tırnaklarıymış gibi görünür. Protez tırnak kişinin kendi tırnakları üzerine koruyucu uygulandıktan sonra uygulanır. Böylece gerçek tırnaklara zarar vermez ve gerçek tırnağın nefes almasına engel olmaz. Üzerine oje uygulanabilir hatta sürülen ojenin daha kalıcı olmasını sağlar.

28 Ekim 2018
PROTEZ TIRNAK için yorumlar kapalı
Okunma
bosluk

Kekik Yağının Faydaları

Kekik Yağının Faydaları

Kekik yağı romatizma ağrılarını hafifletiyor!

Kekik yağı romatizma ağrılarını hafifletir ve vücuttaki diğer yağların parçalanmasını sağlar. Kan dolaşımını düzenler ve kan şekerini düşürür.

Kekik yağı romatizma ağrılarını hafifletiyor!

Bağırsak kurtlarını düşürmeye ve bağırsak iltihaplarının iyileşmesine yardımcı olur.

Böbreklerdeki ve bağırsaklardaki mikropları öldürür.

Derideki yaralara ve böcek ısırıklarına sürülürse yararlı olur. Akne tedavisinde temizleyici ve iyileştirici etkileri vardır.
Hazmı kolaylaştırır, idrar ve gaz söktürür.

İştah açar.

15 Ekim 2017
Kekik Yağının Faydaları için yorumlar kapalı
Okunma
bosluk
sohbet Son Yazılar FriendFeed

Sohbet Girişi

Nickiniz :
Şifreniz :  

Kategoriler


Seo tarafından seohocasi v2 temasısohbetsohbet asdsadasdsadsadasdasdasdsad