Çukur’da Aliço şoku!

Çukur’da Aliço şoku!
Çukur dizisi 47. yeni bölümden ilk sahne yayınlandı. Çukur yeni bölüm fragmanında Vartolu, Yamaç ile buluşan Ersoy’u vurmak istiyor. Ersoy’un arabadan indiği anda silahını doğrultan Vartolu’ya sürpriz bir şekilde Aliço silah çekiyor. Aliço’nun Vartolu’ya silah doğrultmasıyla gerilimin yükseldiği sahnede “Aliço, Vartolu’yu vuracak mı?” sorusu akla geliyor. İşte Çukur 47. yeni bölüm fragmanı ve son bölümde yaşananlar.
Show TV’de ekrana gelen Ay Yapım imzalı Çukur’un merakla beklenen yeni bölümünden ilk sahne yayınlandı. Ersoy’u uzaktan izleyen Vartolu’nun silah çektiği an arkasında beliren Aliço izleyenleri şaşırtıyor. Çukur’un merakla beklenen yeni bölümü 17 Aralık Pazartesi akşamı saat 20.00’de Show TV’de!
ÇUKUR SON BÖLÜMDE NELER OLDU?
Çukur’un 10 Aralık Pazartesi akşamı ekrana gelen 2. sezonun 13. bölümünde Karakuzuların kimyagerini bulmak isteyen Cumali laboratuarlarını bassa da; Vartolu Celasun’un yardımıyla kaçmayı başardı. Karakuzuların Çukur’un çocuklarını almasıyla öfkeden deliye dönen Yamaç ve Cumali, Metin ve Kemal’le birlikte çocuklar için harekete geçti. Karakuzuları izleyen ve çocuklara ulaşan Koçovalılar, çocukların gelmek istememesiyle büyük bir şok yaşadı. Sultan’ı, yeniden Sultan Ana olarak gördüğümüz bölümde, Sena’ya kendini “Fikret” olarak tanıtan Mahsun türlü oyunlarla Sena’ya yakın olmaya çalıştı. Çeto ve Mahsun, Saadet’le tehdit ettikleri Vartolu’dan kendilerini korumasını istedi. Çeto ve Mahsun’a bir şey olması durumunda Saadet’i de kaybedeceğini anlayan Vartolu bir kez daha köşeye sıkıştı. Ersoy’dan, çocukların ailelerine geri verileceğini öğrenen Yamaç, Çeto ve Mahsun’u birlikte bulabileceği fırsatı 
yakaladı. Yamaç’ın baskına hazırlandığı final sahnesinde Cumali tarafından misafir edilen Vartolu çaresizdi.

Senaryosunu Gökhan Horzum’un kaleme aldığı Çukur’un yönetmenliğini Sinan Öztürk üstleniyor. Çukur’da Aras Bulut İynemli, Dilan Çiçek Deniz, Erkan Kolçak Köstendil, Rıza Kocaoğlu, Öner Erkan, Necip Memili, Erkan Avcı, Berkay Ateş, Kubilay Aka gibi son dönemin gözde oyuncuları ile usta oyuncular Ercan Kesal, Perihan Savaş ve Şenay Gürler yer alıyor. Dizide bu isimlere Kadir Çermik, İrem Altuğ, Boncuk Yılmaz, Mustafa Kırantepe, Mehmet Yılmaz Ak, Cem Uslu, Uğur Yıldıran, Aytaç Uşun, İlayda Alişan, Ece Yaşar, Halil Babür, Gökşen Ateş eşlik ediyor.


11 Aralık 2018
Okunma
bosluk

Fenerbahçe de neler oluyor ?

Fenerbahçe de neler oluyor ?
Bizi  bu hale düşürenler Sokağa çıkcak yüz bulabiliyolarsa dicek lafim yok !!

Fenerbahçe nasil bu duruma geldi, yada getirildi. Gezi olaylarında Aziz yildirim başkan hapse atildidiğinda bile bu kadar kötü olmamişdik. Fenerbahçemizde yeni bir oyun oynuyor kanısındayım.Size gecen sene  söleseler ligden düşmemeye oynuyan bir fenerbahçe olcak ne derdiniz ?. Bize şampiyonluk vaad edilmedi. Lakin bu kadar kötü bi takım kurup küme düşmemeye oynucak bi takım olcağida sölenemedi. Biz ali koç beyi tüm fenerbaçeliler olarak isterken başimiz i eğmicek inadina başarilarla bizi gururlandircak diye peşinden gittik.

fenerbahçe ile ilgili görsel sonucu
fenerbahçeliler inşallah bu kara günler bitecek…. 

    Fenerbahçe nin galip geldiği hafta piyasalar canlanır ülkeye huzur gelirdi. Ben tontacılık yapdiğim da fenebahçe galip geldimi satiş rekorlari kırardim.Millet mutlu olurdu , işler açilir piyasalar canlanırdi. Şimdi ne oluyo 25 milyon fenerbahçeli kahroluyo. Bile bilee ladess bu. Bu kadro kurulduğunda başarisiz olcağimizi biliyorduk ama bu kadar rezil rüsva olcağimizi bilmiyorduk . Bu takım küme düşerse inanın çıkamaz. 

     DİCEK ÇOK LAFIM VARDA . BİZİ BU HALE DÜŞÜREN ZİHNİYETİ RABBİM BİLDİĞİ GİBİ YAPSİN..!!!!

      

9 Aralık 2018
Okunma
bosluk

Çay denizi

Etiketler:
Çay denizi

Çay, Osmanlı devrinde Rusya ve İran üzerinden ülkeye girdi. Rizeli işçilerin tek tek fidelerle başladıkları ekim, Cumhuriyet devrinin ilk evresinden başlayarak Doğu Karadeniz hattını çay deryasına döndürdü. Her sınıftan insanı buluşturabilen bu kırmızı, buharlı sıcaklık, “muhabbetin yoldaşı” oldu. 

İçtiğimiz her yudumda ülkemize gelmiş olmasına minnet duyduğumuz, saygıdan önümüzü iliklediğimiz bir içecek çay. Aslında genel olarak ona gerektiği değeri vermeme gibi bir alışkanlığımız vardır. Hele bir de çalışıyorsanız kendinize iyi bir çay yapacak vaktiniz kalmaz hiç.

Çay ilk olarak milattan önce 2737 yılında, Çin’de medikal amaçlarla kullanılmaya başlanmış. Zaman ilerledikçe çayı suyla bir araya getirip bir içeceğe dönüştürmüşler. İlk içilebilir halde kullanılması milattan önce 10. yüzyıla denk geliyor.

Etimolojik yani kelime kökeni olarak bugün kullandığımız çay kelimesi, bize Çin’in bir lehçesi olan Mandarin’den gelmiştir. Okunuş olarak “ça”, Latin harfleriyle yazılımı “cha” olan bu kelime, zamanla Orta Asya, Orta Doğu ve Kuzey ülkelerine kadar ilerlemiştir. Bu nedenle bu coğrafya içinde yer alan neredeyse tüm ülkeler çay kelimesini “çay” olarak okumaya devam eder.

Çin’de içilmeye başlanan ve artık diğer ülkelere yayılım gösteren çayın yolculuğu ilk dönemde: Kore, Japonya ve Vietnam üzerine olmuştur. İnsanlar bu ülkelerde çay içiyorken, çayın neredeyse bir diğer piri olan Hindistan’da çay hala medikal amaçlarla kullanılıyormuş.

Hükmettiği topraklardan kahveyi getiren ve tüm toprakları genelinde yeni bir kültüre ön ayak olan Osmanlı’nın çayla tanışma hikayesi, İstanbul’daki birkaç dükkanın çay ithalatı yapmasıyla başlamış. Çayın değerli ve güzel bir içecek olduğunun farkına varan Osmanlı, Sultan II. Abdulhamid döneminde Çin’den getirilen fidanları Bursa’ya ektirmiş ancak ekolojik nedenlerle burada çay yetiştirmek mümkün olmamış.

Yapılan araştırmalara göre Türkler’in çayla tanışıklığı aslında çok daha öncelere Orta Asya’ya dayanıyormuş. Hatta 12. yüzyıl bile diyebiliriz. Bir Kazan Kırım Türk’ü ve dil islahatçısı olan Abdül’l-Kayyum Nasıri’nin kitabı Fevakihü’l-Cülesa’da ilk çay içen Türk’ün Hoca Ahmet Yesevi olduğu vurgulanmış.

8 Aralık 2018
Okunma
bosluk

sansli ve zilli :D

sansli ve zilli :D

27 Ekim 2018
sansli ve zilli :D için yorumlar kapalı
Okunma
bosluk
sohbet Son Yazılar FriendFeed

Sohbet Girişi

Nickiniz :
Şifreniz :  

Kumsal Yazılar

Kategoriler


Seo tarafından seohocasi v2 temasısohbetsohbet asdsadasdsadsadasdasdasdsad