KOZMETİKLERİN ÖMRÜ


KOZMETİKLERİN ÖMRÜ
Merhaba güzellikler,
2015 ile birlikte bloguma hızlı bir giriş yapıyorum. İlk konu olarak ürün yorumu dışında daha faydalı bir şeyler yazmak istedim.

Kozmetik ürün kullanırken de son kullanma tarihine dikkat etmeliyiz tabii sonuçta yüzümüze, gözümüze, dudağımıza uyguladığımız ürünler en az yediklerimiz kadar önemli..
Eminim ki kozmetik ürünlerinin üzerinde minik bir şekilde bulunan açık kapaklı bir kutu resmi görmüşsünüzdür. Yanında da 6M, 12M, 24M… gibi yazılar vardır bunlar bize o kozmetik ürününün son kullanma tarihini söyler. ‘M’ harfi ingilizcede month (ay) kelimesinin kısaltılmışıdır.

Yani bu ürünler kapağı açıldıktan sonra belirtilen süre içinde tüketilmelidir.
Zaten bu süreler sonunda üründe renk ve koku değişimleri kesinlikle oluyor.
Ürünlerin kullanım ömrünü azaltan yaptığımız bir yanlışta özellikle kremlerin,maskelerin yanı kavanoz formunda olanların içine parmak batırmaktır bu elimizdeki mikrobu ürüne taşır ve üründe hızlı bir mikrop üremesi olur.
Bazı kozmetiklerinde üzerinde skt yazmaya bilir ama yinede bi süreleri vardır;
Fondoten 6-12 ay
Pudra,allık,far 2 yıl
Rimel 3-6 ay

Kullanım ömrünü çok yanlış bildiğimiz bir diğer ve en önemli ürün de güneş kremleridir. Güneş kremleri sezonluktur iki yaz üstüste kullanımı yanlıştır. Çünkü filtre özelliğini kaybederler. Sadece güneşten korunduğunuzu zannedersiniz. Korunmayı bırakın birde üstüne güneş lekeleri yapabilirler.Ürünlerinizi fayda için kullanırken zarara uğramayın ve skt geçtiyse ürününüze kıyın, çöpe atın..

…Sevgilerimle…

ELvin

KOZMETİKLERİN ÖMRÜ ile Benzer Yazılar:

14 Ocak 2015 Saat : 3:52
KOZMETİKLERİN ÖMRÜ için yorumlar kapalı

Yorumlara kapalı.

sohbet Son Yazılar FriendFeed

Sohbet Girişi

Nickiniz :
Şifreniz :  

Kumsal Yazılar

Kategoriler


Seo tarafından seohocasi v2 temasısohbetsohbet asdsadasdsadsadasdasdasdsad