Kredi Kartı ( Kredi Notu) Ne Kadar Önemli;


 

Bankalar ve finansal kuruluşlar ürünlerini ve hizmetlerini tüketicilere sunarken kişilerin ve kurumların bir takım koşullara ve kriterlere uyum sağlamasını istemektedirler. Buna bağlı olarak ilk olarak kredi notu sorgulaması yapmakta ve bu not seviyesine göre tüketicileri riskli ve en az riskli müşteri skalası üzerinden değerlendirerek işlemleri başlatmaktadırlar. Kredi notunun bir ön eleme amacı ile sorgulanmasının ardından kişilerin talep etmiş olduğu ürün ve hizmetin koşullarına uyumluluğunu incelemektedirler.

Bankalar kişilerin ve kurumların kredibilite durumlarını değerlendirirken aylık gelir durumları ve kullanabilecekleri limitleri değerlendirmektedirler. Özellikle kredi kartı başvuruları esnasında bankalar kişilerin kredibilite durumlarını incelemekte ve aylık gelir durumları üzerinden bir limit belirleyerek kişilerin kart başvurularını onaylamaktadır.

Günümüzde kredi kartlarının ayrıcalıklı avantajlar sunması ve taksitli alışveriş imkânı gibi alternatifler sunması ile pek çok kişinin birden fazla kart sahibi olduğu bilindiği gibi kart limitlerinin limit arttırma talimatları ile de yükseltildiği görülmektedir. Bunun sonucunda da kişilerin aylık ekstre borçlarının düzenli bir şekilde ödenememesi ya da hiç ödenememesi gibi sorunlar ile karşılaşılarak kredi kartı borcu yüzünden eve haciz gelir mi.? sorusu sıklıkla sorulmaktadır.

Kredi Kartı ( Kredi Notu) Ne Kadar Önemli; ile Benzer Yazılar:

20 Eylül 2016 Saat : 10:52
Kredi Kartı ( Kredi Notu) Ne Kadar Önemli; için yorumlar kapalı

Yorumlara kapalı.

sohbet Son Yazılar FriendFeed

Sohbet Girişi

Nickiniz :
Şifreniz :  

Kategoriler


Seo tarafından seohocasi v2 temasısohbetsohbet asdsadasdsadsadasdasdasdsad