Samsung Galaxy Grand Prime Format ;


amsung Galaxy Grand Prime Format AtmaBazı nedenlerden dolayı Samsung Galaxy Grand Prime model telefonunuza format atmak isteyebilirsiniz. Eğer format atmaya karar verdiyseniz bunu yapmanın iki yolu var. Bunlardan birisi menü üstünden yapınak ayarlarına döndürerek format atmak diğeri ise tuş kombinasyonu kullanarak format atmak.

Samsung Galaxy Grand Prime Telefona Format Atmadan Ilkin

ÇOK ÖNEMLİ: Her formattan ilkin yapmanız gerekenler;

1) Verilerinizi yedekleyin.

2) Şarjınız minimum %25 – %30 civarında olsun

3) Format işlemi esnasında asla müdahale etmeyin.

Samsung Galaxy Grand Prime Menüden Format Atma

Samsung Galaxy Grand Prime Yapınak Ayarlarına Döndürme

Menü üstünden format atmak için ilk olarak “Ayarlar > Kişisel > Yedekle ve sıfırla > Yapınak ayarlarına sıfırla > Aleti sıfırla > Tümünü sil” yolunu izleyin. Böylece telefonunuz sıfırlama işlemine başlayacaktır. Sıfırlama işlemi şu demek oluyor ki format işlemi süresince telefona hiçbir şekilde müdahale yapmayın. Aksi taktirde Samsung Galaxy Grand Prime telefonunuz tekrar açılmayabilir.

Samsung Galaxy Grand Prime Tuş İle Format Atma

samsung-galaxy-grand-prime-format-atma

Samsung Galaxy Grand Prime Donanımdan Format Atma

Bu yöntem telefonuza erişim yapamadığınız yada telefonunuzun açılmaması benzer biçimde zamanlarda kullanabilirsiniz. Mesela desen kilidinin, mail adresinin ve şifrenin unutulmuş olduğu zamanlar şeklinde.

Eğer Samsung Galaxy Grand Prime telefonunuza tuşları kullanarak format atmak istiyorsanız ilk olarak telefonunuzu tamamen kapatın. Telefonunuz kapandıktan sonrasında “Güç” tuşu, “Ana Ekran (Home)” tuşu ve ses açma tuşunu kullanmanız gerekiyor. Bu 3 tuşa aynı anda basın ve ekranda marka ve model yazılarını gördüğünüzde “Güç” tuşundan parmağınız çekin ve öteki iki tuşa basmaya devam edin. Samsung Galaxy Grand Prime cihazınızın ekranında Android robotunu gördüğünüzde öteki tuşları da bırakabilirsiniz.

Samsung Galaxy Grand Prime telefonunuzun artık dokunmatik devredışı kalmış olduğu için menüler içinde dolaşmak için ses açma/kapama tuşlarını onay için ise güç tuşunu kullanacaksınız. Karşınıza gelen ilk ekranda bir ekip seçenekler görmüş olacaksınız. Bu seçenekler arasından “wipe data/factory reset” seçeneği üstüne gelin ve güç tuşu ile onaylayın. Sonraki ekranda “Yes — delete all user data” seçeneğine gelin ve güç tuşuna basın.

Artık Samsung Galaxy Grand Prime cihazınızda format işlemi başlamış oldu. İşlem bittikten sonrasında bazı hataların önüne geçmek amacıyla ses açma/kısma tuşlarını kullanarak ekrandaki seçeneklerden “wipe cache partition” seçeneği üstüne gelin ve güç tuşuna basın. Bu işlemden sonrasında telefona format atılmış oldu. Samsung Galaxy Grand Prime cihazınızı artık açabilirsiniz fakat bunun için kısaca telefonu tekrardan açmak için ses açma/kısma tuşlarını kullanarak ekrandaki “reboot system now” seçeneğine gelin ve güç tuşuna basın.

Samsung Galaxy Grand Prime Format ; ile Benzer Yazılar:

4 Ekim 2016 Saat : 2:26
Samsung Galaxy Grand Prime Format ; için yorumlar kapalı

Yorumlara kapalı.

sohbet Son Yazılar FriendFeed

Sohbet Girişi

Nickiniz :
Şifreniz :  

Kumsal Yazılar

Kategoriler


Seo tarafından seohocasi v2 temasısohbetsohbet asdsadasdsadsadasdasdasdsad