Türkiye’de felçten kurtuldu


3

 Ruandalı işadamı, boynundaki tümör nedeniyle yüz felci riski yaşadı. Afrika’daki doktorları “Yurtdışına git” dedi. O tedavi için Türkiye’yi seçti
Ruandalı 72 yaşındaki işadamı Innocent Gakwaya’nın 11 çocuğu var. Ruanda’da yaşıyor. Şiddetli karın ağrısı ve yüksek tansiyon sorunu olan Gakwaya, çok uzaklardan geldiği Türkiye’de sağlığına kavuştu. Boynunda 4, karnında 15 santimetrelik iki tümör tespit edildi. Anadolu Sağlık Merkezi’nde hemen ameliyata alınan hasta, felç olmaktan kurtarıldı. Yaşadıklarını “4.800 kilometre ötedeki mucize” diye anlatan Gakwaya “İşadamıyım. İnşaat sektöründe çalışıyorum. Uzun süredir ciddi şekilde kabızlık sorunum vardı. Ciddi bir sorun olacağından korktum ve memleketimiz Ruanda’da pek çok doktora gittik. Bağırsakta birkaç polip olduğunu ancak teknolojik yetersizliklerden dolayı bize yardımcı olamayacaklarını ve ameliyat için yurtdışına gitmemiz gerektiğini söylediler. Yurtdışındaki en iyi hastaneleri araştırmaya başladık. Ben de buraya geldim. Gerekli tetkikler yapıldı. Yüksek tansiyonum kontrol altına alındı. Bu arada sol kulağımın altında, boynumda bir tümör tespit edildi. Ayrıca karnımda da tümör görüldü. Hemen ameliyata alındım. Neyse ki bu tümörler iyi huylu çıktı” dedi.

YÜZ SİNİRİNİN ALTINDA…
Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Sertaç Yetişer: Boyundaki şişliğin bulunduğu bölgenin hemen altından yüz siniri geçtiği için yüz felci riski vardı. Hastayı ameliyata alarak boynundan 4 santimetrelik bir tümör çıkardık.
Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Metin Çakmakçı: Hastamızın karnının sol yanındaki kitle operasyonla çıkartılıp, patolojik incelemesi yapıldı ve tümör iyi huylu çıktı.

Türkiye’de felçten kurtuldu ile Benzer Yazılar:

29 Aralık 2015 Saat : 6:50

“Türkiye’de felçten kurtuldu” için 1 Yorum

  1. sinan dedi ki:

    Geçmiş oLsun ne diyelim

sohbet Son Yazılar FriendFeed

Sohbet Girişi

Nickiniz :
Şifreniz :  

Kumsal Yazılar

Kategoriler


Seo tarafından seohocasi v2 temasısohbetsohbet asdsadasdsadsadasdasdasdsad