Yüzdeki Çizgiler Ve Kırışıklıklar İçin Maydanoz Suyunun Faydaları


3

 Maydanoz Suyunun Cilde Faydaları
Maydanoz, cildin onarımı ve tazeliği için çok yararlı bir bitkidir. Maydanozda bulunan C vitamini, ciltte meydana gelen ince çizgilerin, kırışıklıkların ve izlerin onarılmasında ve azaltılmasında çok etkilidir.

Cildin kollajen üretimini uyarmak ve bu sayede hücre yenilenmesi ve onarımını desteklemek için Maydanoz tüketmek çok fayda sağlamaktadır.

Maydanoz suyunun cilde faydaları oldukça önemlidir. Maydanoz suyunu kür yaparak içebileceğimiz gibi, sabahları maydanoz suyunu cildimize maske yaparak, bu şekilde 15 dakika yıkamadan bekletebiliriz
Maydanoz Suyu Maskesi Tarifi
•1 su bardağı maydanoz suyu,
•1 çay kaşığı yulaf ezmesi,
•4 çay kaşığı bal,
•3 yemek kaşığı yoğurt.
Hazırlanışı ve uygulanışı: Tüm malzemeyi blendırda karıştırın. Hazırladığınız karışımı cildinize sürün ve 15 dakika yüzünüzü hareket ettirmeden bekletin. Daha sonra soğuk suyla cildinizi iyice yıkayın. Yüzünüzde oluşan ölü cilt hücrelerini ve birikmiş kir tabakasını temizlemek için haftada 3 kez, en az 1 er gün ara vererek bu maskeyi deneyebilirsiniz.

Maydanoz Suyu Nasıl Hazırlanır ?
Maydanoz kürü hazırlayabilmek için bize maydanozun sapları gerekli. Bu sebeple kullandığınız maydanozların saplarını asla atmayın ve maydanoz suyu hazırlayarak bunlardan faydalanın.

İlk önce 1 litre suyu kaynatıyoruz. Suyu iyice kaynatmamız gerekiyor. 1 litre su güzelce kaynayınca, suyun içerisine 1 bağ kadar maydanozun saplarını atıyoruz. Sonra kısık ateşte 2- 3 dakika kadar kaynatıyoruz. Daha sonra bu suyu süzüp soğuttuktan sonra maydanoz kürümüzde ya da maskemizde kullanıyoruz.

Yüzdeki Çizgiler Ve Kırışıklıklar İçin Maydanoz Suyunun Faydaları ile Benzer Yazılar:

27 Aralık 2015 Saat : 7:39
Yüzdeki Çizgiler Ve Kırışıklıklar İçin Maydanoz Suyunun Faydaları için yorumlar kapalı

Yorumlara kapalı.

sohbet Son Yazılar FriendFeed

Sohbet Girişi

Nickiniz :
Şifreniz :  

Kumsal Yazılar

Kategoriler


Seo tarafından seohocasi v2 temasısohbetsohbet asdsadasdsadsadasdasdasdsad